Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...

RODEO A ZVÍŘATA

Rodeo a zvířata

 

Existují sporty pro zvířata (např. psí agility) a se zvířaty. K těm druhým patří mimo dostihů a parkuru také rodeo. Dnešní podoba rodea už vůbec není o „týraní zvířat“ , jak tomu bylo dřív.

 

Telata

 

Po teleti se chce jediné: aby se naučilo běžet rovně od jedné strany arény ke druhé. V Americe se chycené tele musí povalit na zem a svázat. U nás stačí, když je kovboj chytí rukama a zastaví. I chytání do lasa je jiné – smyčka se při větším tahu rozváže.

 

Koně

 

Koně jsou duší každého rodea. „Divocí hřebci“ se rekrutují z parkurových koní, kteří začali shazovat jezdce. Tady se buď osvědčí a shazují dál, nebo se zlozvyku zbaví a vracejí se na parkur. Až se chce říci, že chytrý kůň raději zůstane u rodea, a kdyby do toho mohla mluvit telata, psala by petice proti teletníkům, ne proti rodeu.

 

Rodeo v USA

 

Pravé americké rodeo se jezdí na plemeni quarter horse, které má skvělou akceleraci a inteligenci. Telata musí být dostatečně velká a osvalená, aby se jim při chytání nic nestalo. Svými šedesáti kilogramy chytačům opravdu dají zabrat. Býci na rodeu váží kolem šesti metráků. Na rozdíl od USA se u nás používají plemena, která se snadno zklidní.

 

Zdroj: Člověk a zvíře