Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...

OBÉZNÍ MAZLÍČCI

Obézní mazlíčci a jejich majitelé!

 

Účastníci Evropské konference o řízení hmotnosti se shodli, že chovatelé by měli brát vážně obezitu svých domácích mazlíčků.

 

Zjistili totiž, že každý druhý domácí mazlíček v Evropě trpí nadváhou, což souvisí s nárůstem obezity u lidí. Lidé s nadváhou obvykle nedokážou přesně odhadnout svoji vlastní hmotnost ani hmotnost svých zvířecích kamarádů. To je důvod, proč nemohou poznat tento problém a uvědomit si závažnost chorob, kterými jejich psi a kočky kvůli nadváze trpí.

Často k tomu přispívají i veterináři, kteří se zdráhají mluvit o nadváze zvířat, neboť se obávají, že tím majitele urazí. Přitom 74% zvěrolékařů je přesvědčeno, že majitelé nasadí zvířeti dietu až po výzvě veterináře.

Obezita představuje pro každé zvíře těžké následky, jejím nejzávažnějším důsledkem může být i předčasné úmrtí. Vědecké studie ukazují, že psi normálních proporcí žijí o dva roky déle než psi s nadváhou. Zvířata s nadváhou trpí častěji artritidou, cukrovkou, chorobami srdce a slinivky, rakovinou, mají problémy s pohyblivostí a také se u nich často vyvinou poruchy chování.

 

Zdroj: internet