Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...

JAK CESTOVAT S PSÍKY?

Jak správně psa vozit v autě?

Při přepravě autem musí být pes vždy řádně zabezpečen, aby neohrožoval sebe a ostatní cestující. Dokonce za to můžete od policie dostat pokutu  2 tisíce korun nebo až 50 tisíc při správním řízení.

 

Má se pes před jízdou krmit?

Před jízdou autem nekrmte psa alespoň 2 hodiny, může trpět nevolnostmi.

 

Kdy je nejlepší vyrazit?

V letních dnech se snažte vyjet po ránu nebo navečer.

 

Jak si dávat pauzy?

Dopřávejte sobě i pejskovi každé 2 až 3 hodiny přestávky. Nechte psa vyvenčit, proběhnout a dejte mu napít.Při těchto přestávkách si dávejte pozor, aby radostí z pohybu nezpůsobil zmatek na silnici nebo aby se v neznámém prostředí nezaběhl.

 

Mohu nechat psa v autě samotného?

Z mnoha důvodů to nelze doporučit. Ve slunných dnech se z auta rychle stává skleněná past ohrožující zvíře na životě a navíc přehřátý nebo znuděný pes může změnit interiér k nepoznání.

 

Smí být pes na zadní sedačce?

Ano, větší plemena můžete přepravovat na zadní sedačce, ale jen tehdy, když jsou připoutána speciálním popruhem, který se připne na bezpečnostní pás. Na přední nikdy!

 

Mohu psa vozit v kufru?

Přepravovat psa lze i v zadní části auta. Ale musíte mít zavazadlový prostor oddělený sítí nebo mříží.Pozor musíte dát i na volně ležící věci v kufru, mohly by zvíře zranit.

 

Jak cestovat s psíky?

Malá plemena je nejlepší ,,uložit“ do boxu nebo do klece.Ovšem i ty se musí zabezpečit!Buď bezpečnostním pásem na zadní sedačce nebo v zavazadlovém prostoru.

 

Jsou nějaké speciální sedačky pro psy?

Prodávají se takzvaná závěsná lůžka. Pomocí rychloupínačů se upnou mezi přední a zadní sedačky. Zapomenout nesmíte ani na síť, ta musí být i v tomto případě.

 

Může pes do letadla?

Pokud berete psa do letadla, předem se informujte u letecké společnosti na podmínky a poplatky, protože u každého dopravce platí jiná pravidla. Malé plemeno si můžete vzít obvykle v přepravním boxu do kabinky (rozhoduje o tom ale vždy kapitán), velká rasa se přepravuje takřka automaticky v zavazadlovém prostoru.

 

Jak je to přepravou slepeckého psa?

Nejen slepecký, ale i jiný asistentský nebo záchranářský  pes se přepravuje zdarma.Musí být opatřen náhubkem, vodítkem, potvrzením o výcviku a potřebnou dokumentací k cestování.

 

Viz:NAKRMHO-PSI-Chovatelské potřeby-bezpečnost v autě-autosítě, bezpečnostní pásy, bezpečnostní postroje.

 

Zdroj:Internet