Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...

KDYŽ JE ČAS ROZLOUČIT SE S DOMÁCÍM MAZLÍČKEM

Co dělat, když zemře doma?

Pokud chcete svému domácímu mazlíčkovi dopřát důstojný odchod, spojte se s některou pohřební službou pro zvířátka.

 

Kolik stojí psí urny?

Plastové jsou mnohem levnější než zdobené nebo broušené.Klasické urny můžete zakoupit od tří stovek do pěti set korun, s obrázkem do šesti stovek,broušené urny pak od tisícovky do tří tisíc korun.

 

Co potřebuji ke zpopelnění?

Očkovací průkaz, pokud bylo provedeno usmrcení, měli byste předložit také zprávu od veterináře, proč se tak stalo.Nezapomeňte na Čestné prohlášení majitele,ve kterém se zavazujete, že jste majitelem zvířátka, které v období minimálně sedmi dní před úhynem nezranilo člověka.

 

Jak dlouho trvá kremace?

Jednu dvě hodiny.Záleží na tom, zda si přejete individuální kremaci nebo nikoli. Krematorium zvířátek v Brně nabízí celou řadu nadstandardních služeb, jak se se svým psím miláčkem rozloučit – osobní účast  na kremaci, upravení pejska před samotným aktem aj.

 

Mohu ho pochovat na zahradě?

Majitel může psa pohřbít neškodně na svém pozemku a i mimo něj, když splní ustanovení veterinárního zákona.Tzn. pokud nebyl nakažen, může ho pohřbít do hloubky nejméně 80 cm s použitím dezinfekce.

 

Co když psa srazilo auto?

Pokud váš pejsek zahyne na silnici pod koly aut, likvidaci zajišťuje městská policie (provozující i útulky a odchytovou službu).Tělo psa se také může nechat příslušnému veterináři, který zajistí jeho odvoz do kafilerie ke spálení. Za tuto službu je účtován poplatek zhruba 100 až 500 korun podle hmotnosti zvířete a většinou ji volí majitelé velkých psů a chovatelé z měst.

 

Zdroj:internet