Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...

NÁKUP ŠTĚNĚTE

Jak starého psa si mám pořídit?

Štěně se zpravidla odebírá v sedmi osmi týdnech svého života, jen výjimečně to bývá dříve. Domácí chlupáč se tak vystavuje riziku, že bude ustrašený, bude se mu stýskat. Navíc hrozí, že by se později bál ostatních psů a dokonce by je mohl i napadat.

 

Mám od chovatele žádat i psí potravu?

Určitě si vyžádejte krmení, kterým štěně po celou dobu živil. Snáze si tak přivykne novému prostředí.

 

Jak štěněti usnadnit přivyknutí?

Od chovatele si při koupi vemte hadřík nebo hračku načichlou štěněti dobře známým pachem jeho předešlé rodiny.Nebude se tolik bát, bude se cítit  v bezpečí a přechod do nové rodiny zvládne mnohem snadněji.

 

Jak zjistím povahu psa?

Pejska položte na bok.Když se bude neklidně ošívat, značí to dominantní povahu a vůdčí rysy. Všimněte si, jestli na vás štěně nejrůznějšími lstivými způsoby doráží. Výchova u takto vůdčích plemen je vždycky náročnější než v opačném případě.

 

Jaké plemeno vybrat?

Záleží na mnoha okolnostech. Volte podle toho, kde a v jakých podmínkách žijete. Jestli máte domek s rozlehlou zahradou, která je ideální pro velká psí plemena, nebo malý byt, kde je i bez psa těsno. V takové případě byste si vlčáka nebo dogu nejspíš neměli pořizovat.Nezapomínejte, že nejdůležitější pro vašeho pejska je, aby měl dostatek pravidelného pohybu.

 

Je nějaká rasa vhodnější k dětem?

V poslední době se zájmu rodin těší labradoři a retrívři, kteří jsou k dětem velmi přátelští. Zkušení chovatelé, ale tvrdí, že více než na rase záleží na výchově.

 

V čem se liší obyčejný voříšek od psa s papíry?

Rozhodně v ceně. Pes s průkazem původu (PP) by měl být vyrovnanější, neagresivní,zdravý. U levnějšího štěněte bez papíru nemáte jistotu, že z něho vyroste plemeno, které jste si skutečně vybrali.

 

Za kolik můžu pořídit štěně?

Záleží na rase, pro kterou se rozhodnete a především, zda si chcete pořídit psíka s PP nebo bez papírů. Jezevčíka nebo německého ovčáka běžně pořídíte kolem dvou tisíc korun.S průkazem původu vás plemena přijdou o čtyři tisíce dráž. Stále oblíbenější čivavu koupíte za šest tisíc korun, za štěně s PP můžete zaplatit až jedenáct tisíc korun.

 

Lze na koupi ušetřit?

Pořizovací cena je zanedbatelná s ohledem na to, kolik vás bude pes stát  v budoucnosti (krmení, veterinář, péče…).Levnější jsou logicky voříšci, na vesnici jsou častěji jen za dobré slovo. Výhodně lze psa také pořídit v útulku a  na inzerát.

 

Pes nebo fena?

Pes bývá dominantnější, temperamentnější a samostatnější, při jeho výchově je nutná důslednost. Jsou také větší rváči a rádi poměřují svou sílu s jinými psy. Feny bývají zpravidla přítulnější než psi, dříve si vytvářejí vztah se svým majitelem, a také jejich výchova je snadnější. Jejich nevýhodou je však hárání, které přichází obvykle jednou za 6 měsíců.

 

Můžeme mít psa na splátky?

Chovatel vám může dát i splátkový kalendář, zvlášť když štěně stojí desítky tisíc. Může se ale stát, že náklady přerostou a radost ze psa se stane starostí.

 

Zdroj:internet