Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...

VÝCVIK PSA K SEBEVĚDOMÍ

Kdy přestává být štěnětem?

Když dosáhne čtyř pěti měsíců. Je pohlavně zralé a jeho chování se mění.Se psem začnou ,,cloumat“ hormony a jeho soustředěnost se rozptýlí na další podněty.

 

Když je mu smutno, může s námi spát v posteli?

Těmto úlitbám se vyhněte! Mohlo by se stát, že se začne chovat dominantně. A co teprve, když pak do postele nejdete sami…Mnoho psů pak postelové území chrání vší silou

 

Jak odnaučit psa, aby na mě skákal?.

Pes vyskakuje proto, aby se co nejvíce přiblížil k tomu, co má rád, nebo co by chtěl blíže poznat. Od skoků ho odradíte tím, že ho necháte posadit a pak se  k němu skloníte.

 

Může rozeznávat svoje hračky?

Každý vychovaný pes by měl být schopen rozeznat až šest svých oblíbených hraček a přinést je, jakmile uslyší jejich jména!

 

Co dělat, když je vystrašený?

Jakmile váš pes vykazuje známky strachu, nesnažte se ho ochraňovat! Nezvedejte ho do náruče, abyste ho ušetřili nové zkušenosti. Štěně si bude myslet, že je to správné a bude se na vás pokaždé sápat.

 

Chci , aby hlídal dům a nechci, aby se kamarádil s cizími. Je to správné?

Myslet si, že jedině když psa naučíte nesnášenlivosti vůči ostatním, bude dostatečně chránit váš rozlehlý dům, je omyl. Štěně potřebuje vědět, že lidé jsou přátelští. Mělo by mít rádo lidi ve vaší smečce. Instinktivně je pak bude bránit do posledních sil.

 

Jak mám hladit štěně, aby se nebálo?

Pod bradou a za krkem. Nikdy nehlaďte psa po hlavě, aby nemělo pocit, že ho ohrožujete.A také se ho nedotýkejte kolem tlamy, aby vás nekouslo. I štěně má ostré zuby…

 

Proč rozkouše co může?

Štěňata žvýkají, co jim přijde pod tlamu, protože mění zuby a bolí je dásně. Druhým a poněkud složitějším problémem je frustrace. V době, kdy je páníček mimo domov, mohou se cítit osaměle a svoji úzkost řeší tím, že koušou, co jim přijde pod tlamu.

 

Co když odmítá kartáčování?

Dominantnější štěně vaši snahu bude zpočátku bojkotovat, přesto neztrácejte nervy, buďte klidní a přívětiví. Jeden den jej vykartáčujte na jedné straně a jeho snahu odměňte pamlskem. Druhý den se pusťte do druhé strany. Pes potřebuje čas, aby si zvykl.

 

Jak často venčit psa?

Osmitýdenní štěně ideálně každou hodinu. Když dovrší čtyř měsíců, měl by jít ven sedmkrát za den. Dospělý pes si potřebuje ,,odskočit“ tři až pětkrát denně.

 

Jak dlouho mám venčit ?

Na vyčurání pes potřebuje pár patníků. Ovšem venčení není jen k vyprazdňování. Potřebuje se projít a hlavně vyběhat a mnohá plemena i zaplavat. Pravidelný pohyb je pro většinu z nich nutností!

 

Mohu psí pelíšek vystlat novinovým papírem?

Toho se při výchově k čistotnosti rozhodně vyvarujte! Většina chovatelů totiž používá novinový papír pod štěňata do porodní bedny, na který se vyprazdňují.

 

Zdroj:internet