Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...

JAK SPRÁVNĚ VYCHOVAT PSA

 

Kdy  začít s výcvikem?

Než dovrší šestnácti týdnů svého života. Kolem 13.týdne ho můžete snadno vést k poslušnosti. Později štěně vstupuje do neklidného období a začne být roztěkané.

 

Když nechce poslouchat, mám ho nutit?

Buďte důslední a nepřijímejte jeho pravidla! Jakmile zjistí, že se řídíte podle něho, začne si dělat co se mu zlíbí. A vaše výchova se tak pořádně zkomplikuje.

 

Můžu psa při výcviku uplácet sladkostmi?

Aby si uvědomil, že jednal správně a vy jste spokojeni, měli byste ho za jeho snahu pokaždé odměnit. Tatranky, čokolády a jiné sladkosti nechte dětem. Svého čtyřnohého chlupáče potěšíte speciální psí pochoutkou. Než začnete se samotným výcvikem, zjistěte, které pamlsky mu opravdu chutnají! Jinak by zamyšlená odměna mohla být pro něj trestem.

 

Kolik hodin psa trénovat?

To je individuální, obecně platí, že cvičení nesmí být příliš dlouhé a monotónní, aby se štěně nezačalo nudit a neztratilo chuť s vámi spolupracovat! Rozvrhněte výchovu na menší bloky v průběhu celého dne.

 

Jak docílit, aby si pes uvědomil, že něco udělal špatně?

Ať už psík udělá loužičku na drahém koberci, nebo se zachová tak, jak po něm žádáte, vždy je nutné, abyste ho za jeho čin dostatečně pochválili anebo pokárali! Jedině tak si uvědomí, co dělá a naopak nedělá dobře.

 

Jak správně chválit?

Určitě nic nezkazíte, když budete opakovat:Hodný pejsek, poslušný… A to ve chvíli, kdy ho budete obdarovávat pamlsky. Nicméně pro vaše štěně je důležité, abyste se viditelně smáli, hlasitě mu zatleskali, hladili ho po hřbetě. V projevu nadšení nešetřete, ať si uvědomí, že vás potěšil.

 

Kolikrát musím opakovat povel, aby poslechl?

Každý povel vydejte jen jednou! Jestliže štěně zahrnete proudem povelů, docílíte jediného – ztratíte jeho pozornost a začne vás ignorovat.

 

Zdroj:Internet