Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...

JAK KRMIT SVÉHO PSA

Mohu krmit psa kostmi?

Vhodné jsou žvýkací kosti z buvolí kůže nebo pravé velké ohryzávací, třeba telecí. Naopak kosti z drůbeže mohou psům ublížit.

 

Kde mám koupit stravu pro svého psa?

Ve specializovaných obchodech nebo u svého veterináře. Ale také mu můžete vyvařovat. Masem, rýží nebo těstovinami nepohrdne.

 

Jak poznám, která strava je vhodná pro mého psa?

Pokud žrádlo kupujete jako granule nebo v plechovkách, vždy je na nich uvedeno, pro jak staré psy je určeno a také je tam optimální dávkování. Množství přizpůsobte momentální zátěži psa.

 

Mohu dávat svému psovi zbytky od oběda?

Veterináři to nedoporučují, psí žaludek funguje jinak. Co nám udělá dobře, zvířatům nezřídka škodí.

 

Musím do koupené stravy přidávat nějaké vitamíny?

Kupovaná strava je vyvážená, proto do ní už žádné vitamíny nebo maso není nutné přidávat. Výjimkou je, pokud to doporučí veterinář. Například po nemoci psa a jiných obtížích.

 

Může být pes obézní?

V poslední době je to skoro pravidlo. Mnoho vydatného jídla, málo pohybu, to je nebezpečná kombinace pro psy i jejich majitele. Pokud je pes při těle, nasaďte redukční dietu a dopřejte mu více pohybu.

 

Jak docílit, aby měl pes kvalitní hebkou srst?

Opět záleží na kvalitním stravování. Pokud svého mazlíčka budete krmit vhodným krmením, zasadíte se o to, že bude mít dobře stavěnou svalnatou postavu, kvalitní lesklou srst a nepřibude mu tuková zásoba.

 

Můžu dát psovi občas tabulku čokolády?

Rozhodně ne! Čokoláda je ve větším množství pro psa toxická! Stejně tak Alíkům nebo Kikinám nesvědčí uzeniny či jiné kořeněné uzeniny, které si sami dopřáváme.

 

Potřebuje pes pevný stravovací režim?

Jednoznačně ano. Každý pes si potřebuje přivyknout pevnému stravovacímu režimu.

 

Je vhodné, aby měl pes stálý přístup k jídlu?

Pokud tak učiníte, sotva budete mít dobrý přehled o tom, kolik toho sežral a kdy. Kromě  toho začne mít pes problémy s vyprazdňováním, takže pro vás bude složité naučit ho doma čistotnosti.

 

Kousne mě pes, když mu sáhnu  na misku plnou jídla?

Pokud svého mazlíčka budete odmalička vést k tomu, že mu kdokoliv může sáhnout na jeho misku s jídlem a třeba mu ji i vzít, nestane se, že by vás někdy napadl. V opačném případě na žrádlo nesahejte.

 

Co když pes odmítá žrádlo?

Buďte opatrní! Může to být známkou přicházejícího onemocnění.

 

Jak naučit psa, aby sežral celou misku s jídlem?

I když štěně nedojí, vezměte mu misku i se zbytkem jídla. Pochopí, že když se nenají v okamžiku, kdy jídlo od vás dostane, bude o hladu.

 

Kdy mám psa krmit?

Ve stejném okamžiku, kdy jíte vy. Nenechte ho čekat a stresovat se tím, že zůstane o hladu.

 

Nenaučí se pes při používání pamlsků při výcviku loudit žrádlo u stolu?

V žádném případě! Žebrání u stolu se pes naučí, když je mu jídlo podáváno právě od stolu!

 

 

Zdroj:internet