Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...

POKUTA AŽ 500 000 KČ

 

Je pravda, že za venčení psa bez vodítka mi dá policista pokutu 50 tisíc?

Není. Tak vysokou pokutu uložit nemůže. Maximální výše sankce na místě je nyní 1 tisíc korun. Teprve ve správním řízení je teoreticky možné udělit pokutu vyšší. Navíc v novém Zákonu na ochranu zvířat, v kterém jsou zmíněny i sankce, není nikde psáno, že je nutné venčit výhradně s vodítkem.

 

Mohu venčit psa bez vodítka?

V podstatě všude, kde to není zakázané obecně závaznou vyhláškou. Pokud už města omezí pohyb psů, musí současně stanovit, kde se psi vyběhat mohou. Toto ale není novinka, v mnoha městech tyto vyhlášky platí několik let. Pokud jste v cizím prostředí, psa raději venčete na vodítku. Nikdy nevíte, zda tu není volné pobíhání psů striktně zakázáno obecně závaznou vyhláškou.

 

Za co mohu dostat pokutu až 50 tisíc, když ve městě platí ona vyhláška?

Záleží na konkrétním znění obecní vyhlášky, pravidla mohou být v různých městech odlišná. Trestáni můžete být za volné pobíhání psa na veřejnosti, nebo pokud nenecháte označit štěně starší 6 měsíců mikročipem. Všude pak může přijít finanční postih, když nezaregistrujete psa do 15 dnů od pořízení a následně neplatíte poplatky obci. A také za nesprávnou přepravu psa v autě.

 

Kdy může pejskař dostat pokutu 500 000 korun?

Pokud psa úmyslně týrá. Stejně vysoký trest, ale hrozí i těm, kteří nezabránili týrání nebo usmrcení. A pozor – zákon nemluví o psech, ale o všech zvířatech.

 

 Zdroj:internet