Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...

O KOČIČÍM SPÁNKU, KASTRACE, JAK JE TO S KOČIČÍMI CITY

Zajímavosti o kočičím spánku

Kočka prakticky prospí 60% svého života. Rytmus spánku je velmi složitý. Nejprve kočka podřimuje, pak následuje lehký spánek, během kterého ještě hledá pohodlnou polohu. Poté přichází hluboký spánek a s ním i sladké kočičí sny.

Jak je to s kočičími city?

Kočičí láska bývá nevyzpytatelná. Například kočka dokáže opustit mládě a nemusí k tomu mít ani žádný důvod. Na druhé straně jsou doloženy případy, kdy kočka po úmrtí svého dlouholetého kočičího přítele ani nehnula brvou, ale od smrti svého pána projevovala příznaky hluboké deprese až do konce života.

Kastrace ano, nebo ne?

Rozhodli jste se nechat kočičku vykastrovat? Určitě nemějte žádné výčitky. Nemá smysl nechat zvířátko trápit se touhami, které nemůže naplnit. Pokud nehodláte odchovat koťátka, zákrok neodkládejte.

Každý veterinář by vám měl říct, kdy je ideální doba na kastraci. U koček ne dříve než v půl roce věku, ale záleží také na jejich váze. Ta by měla být aspoň tři kila. U kocourů by se nemělo přistupovat ke kastraci dřív, než je dokonale utvořené močové ústrojí (hrozí pozdější komplikace: záněty močových cest, močové kameny…). Za vhodné stáří se považuje jeden rok. Není třeba se bát změny povahy. Z bystrého kocourka se jistě nestane unuděný gaučový povaleč. Stejně tak číča po kastraci rozhodně nezhloupne. Je ale pravda, že kastrovaní jedinci mívají sklony k tloustnutí. Jejich energetický výdej se snižuje téměř o 30%. Řešením ale není snížení krmných dávek. Důsledkem totiž může být nedostatek bílkovin. Ty si pak tělo odebírá z vlastních zásob a dochází tak k atrofování svalů.

Daleko vhodnější je přistoupit k nákupu speciálního krmiva pro kastrované kočky. Obsahuje dostatečný podíl bílkovin, ale není tak energeticky náročné. Navíc organismu dodá víc vlákniny, takže kočky nepociťují hlad a nemají nutkání dojídat někde pokoutně, třeba zbytky z kuchyně.

Viz NAKRMHO-sortiment-kočky:granule pro kastrované kočky např. Hills young  neutered, Brit care castrate, atd.

 

Zdroj:Mazlíčci, člověk a zvíře