Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...

NEJOBLÍBENĚJŠÍ PSÍ RASY

 

Připadá vám, že se doslova ,,roztrhl pytel“ s nejrůznějšími exotickými plemeny? Přesto je stále na vrcholu německý ovčák a druhým nejoblíbenějším je jezevčík. Mezi psími oblíbenci nenajdete skoro žádnou exotickou rasu:

1.      Německý ovčák

2.      Jezevčík

3.      Německý drátosrstý ohař

4.      Labradorský retriever

5.      Zlatý retriever

6.      Německý boxer

7.      Německá doga

8.      Pudl

9.      Anglický kokršpaněl

10.  Rottweiler

Česká republika je plná milovníků psů, soudě podle toho, kolik chlupáčů po našem boku žije. Podle hrubých odhadů jich po českých a moravských ulicích běhá okolo dvou milionů, což je několikrát více než v sousedním Slovensku a Rakousku, a srovnatelné s mnohem větším Polskem.

Kolik psích plemen na světě vlastně existuje? Na seznamu mezinárodní kynologické federace FCI jich figuruje 355, ale skoro každá země má ještě svá národní plemena, která zatím FCI neuznává. U nás jich je asi sedmnáct. K nejznámějším z nich patří pracovitý chodský pes, něžný a společenský pražský krysařík, sportovní český strakatý pes či silný a vytrvalý český horský pes. Našim národním příspěvkem do seznamu FCI je český teriér, kterého federace uznává od roku 1963 a český fousek, který byl zapsán o rok později. A jak se u nás vede psům zvaným ,, pouliční směs“? Přesná čísla nikdo neví, protože kříženci se do plemenných knih pochopitelně nezapisují. Spolu se psy bez průkazu původu však podle různých odhadů tvoří až dvě třetiny všech chlupáčů.

Zdroj:Svět plus