Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...

CVIČÁK A KDY ZAČÍT

Proč?

Cvičák je důležitý nejenom proto, abyste se zde naučili jak svého psa správně cvičit a vést, ale také proto, aby si váš pes zvykl na cizí psy atd. Mimo jiné je to pro něj také spousta zábavy, pohybu a poznávání, které ho nesmírně baví. Pokud vám nestačí u psa pouze základní výchova, ale chcete, aby vás poslechl za každé situace, případně chcete skládat se svým psem, zkoušky z výkonu, měli byste začít navštěvovat cvičiště a samozřejmě pokud máte služební či jiné plemeno vyžadující zkoušky z výkonu.

Kdy?

Optimální doba pro vkročení na cvičák je zhruba ve 3-4 měsících štěněte. Je velmi důležité, aby jste v té době měli již kompletní očkování. Také by již mělo štěně být zvyklé na obojek, vodítko a mělo by slyšet na své jméno a někteří již ovládají základní povely. Určitě je vhodné předem si vyhledat příslušnou organizaci ve svém okolí, navštívit ji a informovat se na podmínky členství. Ideální je navštívit organizaci ve výcvikový den a podívat se jak takový den probíhá a co obnáší. Ve většině organizací se začátečníkům věnují instruktoři, kteří vám přesně poradí v každé situaci.

Jak?

První den je dobré přijít vybaven a to především pamlsky pro psa, oblíbenou hračkou, náhradním vodítkem, obojkem a také je dobré mít s sebou misku s vodou. Vodítka je lepší mít dvě, jedno delší a jedno krátké. Delší vodítko se hodí například na nácvik stop či obran v kruhovce, kratší zase na nácvik poslušnosti. Časem toho pes bude samozřejmě potřebovat více, stopovačku, předměty na stopy, postroj na obrany apod. Co se týká obojků je lepší jeden stahovací (řetízkový) a jeden klasický kožený.

Zdroj:internet