Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...

POJISTKA PROTI STRESU - ZVÍŘÁTKA NÁM DODÁVAJÍ SÍLU A SPOUSTU RADOSTI

 

Dokážou utěšit, mají na nás vždycky čas, nutí nás k pohybu a rozetnou bludný kruh osamělosti a zármutku - a je jedno, zda přitom štěkají, mňoukají anebo cvrlikají. Zvířata bezpochyby obohacují náš život a prospívají našemu zdraví - až natolik, že by je lékaři někdy nejraději ordinovali na předpis.

Pohladí duši

Zvířatům je jedno, zda jste tlustí nebo štíhlí, hezcí nebo oškliví, chudí nebo bohatí, milují vás bez ohledu na tyto formální atributy. Vlastně je ten pocit, že jsme akceptováni takoví, jací jsme, důležitou součástí účinku, který na nás čtyřnožci mají. Lidé, kteří se starají o zvířecí mazlíčky, jsou méně náchylní k depresím, neboť se jim neustále dostává pohlazení po duši. A zkušenosti s využíváním čtyřnohým terapeutů v psychiatrii a péči o seniory dokládají, že zvířatům se daří lidi znovu rozesmát a rychleji uzdravit.

Ochrana před alergiemi

Venkovské děti, které mají odmalička kontakt se zvířaty, trpí sotva z poloviny tak často na sennou rýmu a o třetinu až polovinu méně astmatem než městské. Tato ochrana před alergiemi spočívá samozřejmě v celém koktejlu nejrůznějších látek, jimž jsou děti na venkově vystaveny. Ale i pro děti z města platí: pes snižuje riziko, že se u nich rozvine alergie. Platí to i o kočkách, ovšem pouze v případě, že kontakt s chlupatým mazlíčkem je velmi časný.

Přínos pro srdce

Ven na vzduch bez výmluv každý den a za každého počasí - tahle stránka věci posiluje imunitu, krevní oběh, svaly i klouby a zlepšuje tělesnou kondici. Mnohé studie ukazují, že majitelé zvířat chodí méně často k lékaři a mají nižší krevní tlak a dokonce i nižší hladinu cholesterolu.

Utěší a uklidní nás

Zvířata můžou prostě klid rozdávat. Vyzařují navenek pohodu, která se přenáší i na nás. Kdo hladí předoucí kočku, vyhlazuje si stres z duše. Krevní tlak klesá, pulz se zpomaluje. Uklidňující účinek na nervovou soustavu je trvalejšího charakteru a brání tomu, aby při krizi vyletěl tlak nahoru.    

Zdroj: internet