Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...Krmiva, granule, hnojiva, krmení - krmivo pro psy, kočky, koně, prasata, drůběž...

PÉČE O PSA - ODSTRANĚNÍ BLECH A KLÍŠŤAT

 

Odstranění blech a klíšťat

Kdo si pořídí psa, musí se smířit s tím, že občas bude mít nezvané hosty, jako klíšťata a blechy.

Klíšťata se vyskytují nejvíce začátkem léta. Můžete počítat s tím, že si pes z každé procházky nějaké přinese. I když okamžitě prohlédnete srst, tyto malé ,,upíry“ najdete, až když povyrostou.

Klíště odstraníte nejlépe následujícím způsobem:

·         Vatičku namočíte do alkoholu, oleje, éteru nebo Orthosanu BF-40.

·         Klíště jí na několik minut přikryjete.

·         Klíště dvěma prsty, pinzetou nebo kleštičkami na klíšťata vytočíte proti směru hodinových ručiček. Dejte pozor, aby se neutrla hlavička, rána by se zanítila.

Důležité:Klíšťata sice na psy nepřenášejí člověku nebezpečné nákazy, ale mohou ho infikovat boreliózou, onemocněním kůže a kloubů.

Blechy může pes dostat v každém ročním období. Objevíte-li při kartáčování blechu nebo její výkaly – malé tmavé tečky, které na vlhkém papíře nebo bílé látce zanechávají červené skvrny, pomůže jen:

·         Psa vykoupat ve speciálním šamponu, nebo ho po celém těle napudrovat.

·         Vyprat pokrývku, na které spí, zapudrovat košík a koberce v jeho blízkosti.

·         Ošetření je úspěšné jen tehdy, opakujete-li ho aspoň třikrát s týdenním odstupem.

Důležité: Blechy jsou nejen obtížné, ale jsou i mezihostiteli tasemnice psí, kterou může pes dostat, když blechu spolkne. Proto je nutné psa po likvidaci blech i odčervit. Ochrana proti blechám spočívá především v pečlivé čistotě a v důsledné péči o srst.

Obojek proti blechám a klíšťatům

Psovi můžete dát preventivně obojek, který pomáhá proti klíšťatům a blechám.

Doporučuji ale dávat psovi tento obojek jen při pobytu venku, tedy na procházce nebo do zahrady. Insekticid, který je v obojku, se uvolňuje na psí srst a pes, kdykoliv se olízne, část přijme.

Viz Nakrmho – Sortiment Psi – Antiparazitní potřeby – obojky, spreje, pudry

 

Zdroj:Pes